Tepelná čerpadla vzduch-voda

Tepelná čerpadla snižují náklady na bydlení a zároveň šetří přírodní zdroje. My vám dokážeme pomoci s výběrem a pak zajistíme montáž a instalaci.

Co je tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Tepelné čerpadlo vzduch-voda je téměř bezemisní moderní zdroj tepla. Toto zařízení odebírá energii přímo z venkovního vzduchu a získané teplo využívá pro ohřev vody v topném sytému a do zásobníku pro teplou vodu. Není divu, že se těší stále větší oblibě. Díky svým vlastnostem a pověstné šetrnosti k životnímu prostředí, dlouhou životností a spořením nákladů na energie si jej pořizuje stále více lidí.

Jak funguje tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Tepelné čerpadlo tohoto typu, tedy vzduch-voda, funguje na principu odebírání tepla z okolního vzduchu, které využívá k ohřevu vody. Ve vzduchu je tepelná energie, kterou čerpadlo nejprve získá díky výparníku. Získané teplo za pomoci chladiva putuje do kompresoru, kde je stlačeno a tím prudce zahřáto. S tím se zároveň změní jeho skupenství z kapalného na plynné. To pak putuje do výměníků, kde ohřívá vodu, která už pak pokračuje do potřebných míst, díky kterým může sloužit k vytápění a jako teplá užitková voda. Původní médium se dál ochlazuje pomocí expanzního ventilu. Následně tak může celý proces začít nanovo a neustále se opakovat.

Zní to pohádkově? Nic vám nebrání pořídit si domů také tepelné čerpadlo typu vzduch-voda. V našich zeměpisných končinách patří k nejlepším volbám. Dobře fungují až do venkovní teploty -25 °C. Přímo ideální variantou jsou pak pro rodinné domy, které nemají k dispozici pozemek, aby tam mohlo být umístěno tepelné čerpadlo s plošným kolektorem. Nejprve spolu probereme, jestli zvolit tepelná čerpadla vzduch-voda Samsung nebo třeba LG či Daikin a pak už se můžeme pustit do instalace. Uvidíte, že si váš následný domácí komfort budete pochvalovat.

Kontakt

Kontaktní formulář - Novalex stavební firma
Kontakt na stavební firmu Novalex

Novalex stavební spol. s r.o.

Korunní 2569/108
101 00 Praha
info@novalexstav.cz

IČ: 09906304
DIČ: CZ09906304

Alexander Smirnov

jednatel

777 529 518
smirnov@novalexstav.cz

Jindřich Novák

jednatel

773 561 628
novak@novalexstav.cz

© 2023 NOVALEX STAVEBNÍ SPOL. S R.O.